Czy w listwach przypodłogowych można ukryć kable elektryczne?
Niewystarczająca ilość gniazdek i nieestetyczne, wszechobecne przewody elektryczne to problemy w wielu domach lub mieszkaniach. Wynikają z różnych przyczyn, w tym błędów aranżacyjnych, stale rosnącej liczby sprzętów elektrycznych lub odgórnego zakazu samodzielnych przeróbek instalacji. Szukasz sprawdzonych sposobów na ukrycie kabli? Przeczytaj artykuł, a dowiesz się, czy listwa przypodłogowa będzie tutaj korzystnym rozwiązaniem.
W jakich sytuacjach sprawdzi się ukrycie kabli elektrycznych w listwie przypodłogowej?
Planując modernizację instalacji elektrycznej, należy liczyć się z generalnym remontem, w tym z kuciem ścian. Alternatywą jest ułożenie przewodów w listwie przypodłogowej. Wbrew pozorom to nie tylko estetyczne maskowanie dylatacji. Mogą posłużyć do ochrony i osłony kabli. Szukając korzystnego rozwiązania, warto zapoznać się z ofertą listew wykończeniowych na zamówienie A.D. Aleksandria Listwy. Są one pomocne przy zbyt małej ilości gniazdek lub podpinaniu nowoczesnego kinkietu do instalacji w pomieszczeniu bez puszek. Dzięki ułożeniu przewodów w listwie ma się ciągły do nich dostęp, co jest korzystne w przypadku awarii sieci, np. w przypadku przewiercenia kabla.
Jak dobrać listwę przypodłogową do ukrycia przewodów elektrycznych?
Kable można zamaskować dzięki kilku rodzajom listew. To, jakie rozwiązanie będzie optymalne, zależy od rodzaju, ilości i grubości przewodów.
Instalację elektryczną można zamaskować za pomocą listew:
Instalacyjnych — sprawdzą się w przypadku połączenia pojedynczego kabla z puszką lub szyną oświetleniową. W środku mają miejsce na kabel.
Multibox — są rodzajem listew przypodłogowych instalacyjnych. Wykorzystywane do umieszczania w nich gniazdek.
Listwy MDF — dają możliwość swobodnego wiercenia, co jest atutem przy maskowaniu przewodów, które mają zostać przymocowane do danego miejsca na stałe. Listwy MDF są uniwersalne, trwałe i odporne na ścieranie, dzięki czemu pasują do każdego rodzaju podłogi.
Ostatnim rozwiązaniem są kanały instalacyjne, charakteryzujące się większymi rozmiarami i dużą pojemnością. Sprawdzą się w przypadku ukrywania większej liczby przewodów instalacji elektrycznej.
Dziękujemy za ocenę artykułu
Błąd - akcja została wstrzymana