Najpopularniejsze rodzaje rolet zewnętrznych i ich charakterystyka
Rolety zewnętrzne stosowane są z powodzeniem zarówno w budynkach mieszkalnych, jak i w obiektach użyteczności publicznej. Rolety zewnętrzne nie tylko skutecznie regulują dopływ światła dziennego do pomieszczeń, ale też zabezpieczają przed dostępem niepowołanych osób. Jakie rodzaje rolet znajdziemy w ofercie producentów? Czym charakteryzują się poszczególne typy rolet zewnętrznych?
Dlaczego warto zdecydować się na rolety zewnętrzne?
Rolety zewnętrzne to doskonały sposób na komfortowy i bezpieczny dom. Skutecznie redukują one ucieczkę ciepła z wnętrza domu czy mieszkania zimą, co ma odzwierciedlenie w niższych rachunkach za ogrzewanie. Ale nie tylko! Rolety chronią ponadto wnętrza domu przed nadmiernym ogrzaniem, dzięki czemu dom staje się komfortowy – nawet wówczas, gdy na zewnątrz panują ekstremalnie wysokie temperatury. Dzięki dostępności rolet w różnych stylach i kolorach, można dopasować ich wygląd do charakteru domu. Jakie rodzaje rolet zewnętrznych wyróżniamy?
Rolety natynkowe (adaptacyjne)
Jednym z najpopularniejszych rodzajów rolet zewnętrznych, są rolety natykowe (zwane też adaptacyjnymi). Rolety adaptacyjne z aluminium stosowane są głównie w istniejących już budynkach. Roleta zwijana jest do skrzynki aluminiowej umieszczonej na ścianie lub w ościeżnicy. Skrzynka jest wówczas elementem dekoracyjnym dopasowanym do wyglądu budynku. Producenci rolet zewnętrznych, tacy jak np. firma Kędziora, oferują różne rodzaje skrzynek np. półokrągłe w oraz okrągłe.
Rolety nadstawne
Rolety nadstawne mogą być montowane zarówno w nowo wznoszonych obiektach, jak i w budynkach już istniejących. Czoło skrzynki jest jednocześnie podkładem pod dowolny materiał wykończeniowy, dzięki czemu skrzynka pozostaje niezauważalnym elementem fasady. Wnętrze skrzynki jest dodatkowo docieplone, dzięki czemu zyskuje ona wysokie parametry termoizolacyjne. System rolet nadstawnych może zostać wyposażony w praktyczną moskitierę zabudowaną w skrzynce roletowej.
Rolety podtynkowe
Rolety podtynkowe stosuje się zarówno w nowo wznoszonych budynkach, jak i w obiektach już istniejących. Rolety w systemie podtynkowym wkomponowują się w elewację budynku stanowiąc jej integralną część. Pozostałe elementy, takie jak pokrywa rewizyjna i prowadnice, mogą być dopasowane kolorystycznie do koloru okien.
Dziękujemy za ocenę artykułu
Błąd - akcja została wstrzymana